Showdags!


imageDagen börja bra med frukost på rummen. Efter frukosten gick vi till Peeteli kyrka, där vi började öva. Vi fick höra Peetelis historia och lite smått om barnen som bott och hjälpt till där. Sedan åt vi en supergod lunch med barnhemsbarnen och gjorde ett allra sista genrep innan den stora showen. Showen gick väldigt bra och det var mycket trevligt att barnen här också uppträdde med oss. Det har varit en lärorik, intressant och rolig dag, då vi fått se och höra mycket som har vart nytt för oss. Nu är vi alla trötta och hesa och snart är det läggdags. Godnatt världen!

// Hanna och Evelina

 

 

En kommentar

Lisbeth Hagelin säger
12 april 2017 – 05:34

Vad roligt att showen gick bra ☺
Vilken häftig resa ni gör och så mycket ni får vara med om ☺

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *