Ett hej från Tallinn


Idag är det vår tur att skriva här på bloggen, den kvinnliga delen av ledarteamet.

Idag har vi fått tid att vandra runt i gamla stan, titta lite i affärer, äta brända mandlar och mysa i solskenet. Tyvärr blev det lite kallt när vi begav oss tillbaka mot vandrarhemmet, men vi värmde upp oss i våra sängar medan vi vilade oss inför lek-kvällen med barnen och ungdomarna i Peeteli.

Klockan 16 var vi på plats vid Peeteli, och det blev en ytterligare promenad ner till stranden där vi hade fem-kamp med många härliga skratt! Efter grillad korv och marshmallows med barnen, och ett kort besök vid havet, vandrade vi tillbaka mot middag och andakt.

image

Vi är så tacksamma att få ha med oss varenda en av dessa ungdomar!

Hej so long!

/ Moa, Linda & Sandra

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *