Mitä tapahtuu kirkossa?


Mitä kirkossa ja seurakuntapiirissämme tapahtuu lähiaikoina?

 

Keskiviikkona 24.5 on kauden viimeinen keskustelupiiri, aiheena ”Suvi suloinen”. Tervetuloa Matteussaliin (Plankgatan 52) klo. 13.30.

 

Sunnuntaina 4.6 (Helluntaipäivänä) vietämme kansanlaulujumalanpalvelusta Iivosen perheen säestämänä. Tervetuloa Hedvigin kirkkoon, klo. 13.30. Heti jumalanpalveluksen jälkeen liikumme Hedvigin pappilaan, missä viihdytys, yhteislaulu ja yhdessäolo jatkuu; sään sallittaessa pappilan puutarhassa grillaten, muuten olemme sisätiloissa.

 

Sitten on jo kesä, toiminnat rauhoittuvat, mutta v. 26 – 31 aikana alkavat kesäillat keskiviikkoisin, klo. 17.00. Ensimmäisenä iltana saamme vieraita Oxelösundistä, pappimme Jyrki Myöhänen, vastaa ohjelmasta.

 

Seurakuntapiirissämme on harvoin tylsää! Tulkaa, niin näette!

 

 

 

 

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *