Gott nytt år och välkommen till webben för framtiden


Då var 2016 här, och vi kan äntligen öppna dörrarna till webben för framtiden för dig som är webbredaktör i församling, pastorat, stift eller någon annan del av vår stora kyrka. Du använder dig av din vanliga behörighet när du loggar in i det nya.

Allt om webben för framtiden på intranätet

Samma information har också gått ut i ett nyhetsbrev till alla som står listade som webbansvariga i Kyrksam. Se gärna till att du gör det så får du också del av de utskicken – de innehåller mycket matnyttigt! Prata med din lokala behörighetsadministratör så hjälper hen dig.

Lycka till med ditt arbete i webben för framtiden! Kom ihåg att du alltid kan kontakta kanslistöd om du behöver hjälp.

En kommentar

Kenneth Landelius säger
4 januari 2016 – 04:19

God Fortsättning.
Vi gärna vara med och utveckla hållbara idéer på hur vi blir ännu bättre på att synas på webben.
Med vänlig hälsning
blogg-redaktör
Stockholm Inside

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *